Крити дах ондулін Ондулін – дуже цікавий матеріал. Проводиться методом просочення бітумом органічних волокон, при високій температурі і під високим тиском. З'явився ондулін 50 років тому у Франції, назву свою отримав за назвою фірми – засновника, іноді називається єврошифером.

Застосовується як обробний і покрівельний матеріал. Ондулін – в перекладі з французького – хвилястий, гофрований, до речі pervostroy.by цей матеріал.

#9785; На вітчизняному ринку ондулін в якості покрівельного матеріалу з'явився в 90-х роках, особливою популярністю не користується, не вважається престижним матеріалом.

#9785; Перш ніж думати, як крити дах ондулін, має сенс ознайомитися з його основними достоїнствами і недоліками.

#9785; Головний недолік – горючість. Заборонено застосовувати в будовах з підвищеними протипожежними вимогами (дитсадки, санаторії, лікарні).

#9785; Ондулін вигоряє на сонці, низька міцність матеріалу потребує більш міцної обрешетування або достатнього ухилу. Взимку матеріал стає крихким.

Крити дах ондулін
Крити дах ондулін

#9785; При високій температурі (влітку) відбувається випаровування бітуму, з-за цього матеріал не може вважатися екологічно чистим. Крім того, через розм'якшення бітуму знижується міцність покрівлі.

#9786; Невелика вага ондуліна – гідність, що дозволяє перевозити матеріал у легковому автомобілі, і спрощує монтаж.

#9786; Абсолютно не пропускає воду, витримує найсильніший злива. Повністю відсутня конденсат.

Так як крити дах ондулін дуже просто, то ви легко зможете самі змонтувати її, дотримуючись простих рекомендацій:

>Решетування слід робити з кроком не менше 600мм, при нахилі менше 10° - решетування повинна бути суцільною, з дощок або багатошарової фанери.

Крити дах ондулін
Крити дах ондулін

>Решетування повинні бути прибита до крокв строго паралельно карнизу.

>Перед укладанням листів потрібно закріпити добірні елементи – гачки для водостічних жолобів, внутрішні ендови, нижні фартухи пічних труб і вентиляції.

>Укладати листи потрібно з тієї сторони, з якої рідше дме вітер, таким чином нахлест кожного наступного листа буде захищати попередній лист від задування. Прибивати ондулін потрібно гребінь кожної другої хвилі, в шаховому порядку.

>Укладання другого ряду потрібно починати з половини аркуша. Вертикальні нахлести попереднього ряду не повинні збігатися з перекриттям наступного.

>Встановлення ковзанів потрібно починати з тієї ж сторони, що і листи. Прибивати коник потрібно в кожну хвилю нижнього листа.

>Всі кріплення проводити покрівельними саморізами. На кожен лист встановлювати 20 штук.

>Після монтажу покрівлі потрібно встановлювати покривають фартухи, водостічні жолоби, карнизи.

Просвіти між листами ондуліна і латами закриваються універсальним ущільнювачем. Стики покрівлі з пічними трубами, горищними вікнами і іншими додатковими компонентами слід проводити гідроізолюючої стрічкою марки Ондуфлеш. Купувати матеріал слід у комплекті з усіма добірними елементами та аксесуарами. При купівлі слід звертати увагу на фірму – виробника. Справжній ондулін маркується на виворітній площині заголовними латинськими літерами - ONDULINE.