Як клеїти лінкруст на стіну Лінкруст – обробний матеріал, назва якого утворюється з двох слів у перекладі на російську мову означає «льон» і «рельєф». Виходить, що лінкруст - це щільна тканина з рельєфним пластмасовим візерунком, який легко можна пофарбувати будь-якою фарбою для внутрішніх робіт.

Такий обробний матеріал винайшли в кінці 19 століття і він відразу став популярним при обробці палацових приміщень і будинків вищої знаті. Декоратори часів Венеціанської епохи використовували новий для того часу матеріал як замінник дрібної ліпнини. В даний час колись забутий лінкруст придбав друге життя завдяки тому, що популярність придбали палацові інтер'єри.

Підготовка стін до наклейці «ліпнини»

Поверхню підготовляють до фінішних робіт звичайним способом: очищення від старого оздоблювального матеріалу, штукатурка, шпаклівка і грунтовка. Після повної просушки шару грунтовки слід обробити стіну шпаклівкою з високим вмістом олії. Знову покрити грунтовкою і ретельно просушити стіни. Тільки після всього ряду таких робіт на стіну можна наклеювати полотна.

Підготовка листів

Листи на паперовій слід нарізати за розмірами і згорнути їх знову в рулон, який помістити в приготовлену ємність з гарячою водою близько 50 градусів на 10 хвилин. Після такої процедури листи розгорнути і укласти стопкою. Залишити на 8 годин, щоб розм'як нижній шар. Такі дії необхідні, щоб після приклеювання листів до стіни не утворювалися щілини між полотнами. Лінкруст на тканинній основі замочувати не потрібно.

Правила монтажу

Як клеїти лінкруст на стіну
Для робіт з монтажу лінкрусту слід приготувати шпалерний клей високої якості. Підготовлені листи слід намазати клеєм. Після цього скласти листи навпіл, щоб клей добре вбрався в нижній шар протягом 5 хвилин. За цей час нанести шар клею на ділянку стіни, на який буде монтуватися лист. Подвійний шар клею забезпечить хороше кріплення матеріалу до стіни. Просочене полотно прикладати встик до попереднього, раніше наклеєного листу, таким чином, щоб суворо малюнок співпадав. З-під полотна обов'язково потрібно видалити бульбашки повітря.
Перед фарбуванням у вибраний колір лінкруст потрібно добре просушити. Для цього процесу потрібно близько тижня. Іноді виникають невеликі тріщини або розбіжності між листами, які можна шпаклювати, не порушуючи малюнок візерунка. Перед фарбуванням необхідно змонтувати плінтуси для рівномірного забарвлення зі стінами.

Для монтажу лінкрусту потрібно дуже багато часу, але результат робіт виправдовує всі витрати.