Сучасні трубогиби різновиди і характеристики У сучасному заміському будинку можуть застосовуватися конвектори, де в якості теплоносія використовується повітря. Конвектори при своїй роботі використовують фізичне явище конвекції.

Нагріваючись, повітря поступово розширюється і стає легше, в результаті чого він піднімається, а його місце посідають більш холодні повітряні маси. Саме в цьому і полягає суть конвекції — циркуляції повітря усередині системи опалення.

Важко вважати заміський будинок упорядкованим, якщо він не обладнаний системою гарячого водопостачання. В таких будовах для нагріву води широко застосовуються різні водонагрівачі. Кожен власник будинку сам визначає, який саме агрегат буде найбільш підходящим для свого житла. В даний час існує два типи водонагрівачів: накопичувальні і проточні.

Для звичайного побутового використання рекомендується застосовувати проточні водонагрівачі. Вони хороші тим, що як тільки включається кран, відразу починає надходити тепла вода, тому не потрібно чекати, поки вона нагріється. Що стосується накопичувальних агрегатів, то в них вода спочатку нагрівається, і тільки потім витратиться в необхідній кількості.

Ідеальний варіант для великих заміських будинків — це накопичувальні водонагрівачі, оскільки вони споживають набагато менше електрики, ніж їх проточні аналоги. Крім того, вони дозволяють одночасно використовувати велику кількість води. Сучасні водонагрівачі накопичувального типу здатні довго підтримувати високу температуру води після нагріву, використовуючи принцип роботи звичайного термоса, а також при необхідності автоматично відключатися і включатися, підтримуючи таким чином температуру води на необхідному рівні.

Крім водонагрівачів та котлів в децентралізованій системі опалення застосовуються також прилади, характерні для централізованої системи — батареї і рушникосушки. Аналогічно власнику міської квартири господар заміського будинку може вибрати абсолютно будь-опалювальний прилад, здатний максимально гармонійно вписатися в існуючий інтер'єр.