Маршові дерев'яні сходи та їх відмінні особливості Незважаючи на здавалося б досить велике різноманіття різних видів сходів, їх конструкції, як правило, зазвичай поділяються тільки лише всього на дві основні різновиди – маршові і гвинтові.

При цьому перший вид сходів, вже достатньо довгі роки є найпоширенішим варіантом.

Таку свою назву подібні споруди набули безпосередньо від найменування самих сходових прольотів зі ступенями, які як раз і називаються маршами. Сходи даного типу можуть мати в своїй конструкції кілька таких прольотів, з'єднаних за допомогою спеціальних горизонтальних майданчиків. Так, в заміських багаторівневих будовах найчастіше застосовують дерев'яні сходові конструкції, що складаються, як правило, з двох або трьох маршів.

Основні типи маршових сходових конструкцій

Маршові дерев'яні сходи та їх відмінні особливості
Маршові дерев'яні сходи найчастіше виконуються у вигляді прямих, поворотних або розсувних конструкцій. Під сходами прямого типу зазвичай маються на увазі споруди, у яких всі прольоти розташовуються строго в одному напрямку, а під поворотним видом – конструкції, де кожен наступний марш знаходиться по відношенню до попереднього під певними кутами. Що ж стосується більш екзотичного орного виду сходів, то у них перший проліт до нижньої частини починає поступово розширюватися в обох напрямках. Подібне рішення вважається найбільш кращим варіантом при облаштуванні ексклюзивних сучасних інтер'єрів.

Методи кріплення

Маршові дерев'яні сходи та їх відмінні особливості
У наші дні, монтаж маршевих сходів найчастіше виконується з допомогою спеціальних косоурів, тятив або ж бильців. Під косоуром зазвичай мається на увазі спеціальна опорна балка, до якої зверху прикріплюються безпосередньо самі щаблі. Тятива, в принципі, те ж є похилій балкою, однак сходи до неї, на відміну від першого варіанта, кріпляться вже виключно з внутрішньої сторони. Кріплення ступенів, в подібній ситуації, також можна здійснювати і з допомогою бильців – спеціальних болтів, що з'єднують їх в єдину конструкцію. Застосування подібного рішення дозволяє робити сходи як би польоті в повітрі, що, природно, виглядає досить витончено і ефектно.

Облаштування корисної площі

Найголовніший мінус, у подібного типу сходів, зазвичай полягає у вельми неоптимальному використанні корисного простору в приміщенні. Пов'язано це з тим, що такі маршові конструкції найчастіше встановлюються безпосередньо вздовж стін, з-за чого певна частина приміщення автоматично виключається з використання. Однак, при бажанні, цей простір можна досить легко піддати вельми раціонального облаштування. Так, наприклад, безпосередньо під сходами цілком можливо буде оформити досить зручне робоче місце, або ж просто встановити там диван і зробити досить комфортну зону для відпочинку.