Правила заливки фундаменту Для того, щоб фундамент служив довгі роки, при його облаштуванні дуже важливо дотримуватися правильність і послідовність всіх передбачених технологією дій.

У разі порушення рекомендацій в майбутньому можуть виникнути великі проблеми при експлуатації будівлі, незалежно від його розміру і маси.

Основними етапами здійснення заливки фундаменту є:

1. Підготовка. На самому початку робіт відбувається уважне вивчення проекту, у відповідності з яким і проводиться розмітка поверхні ділянки, з позначенням місць розташування котлованів і траншей. Після їх викопування починається безпосереднє облаштування подушки для фундаменту. По завершенню формування основи монтується опалубка, з дотриманням всіх норм по висоті і потрібної товщини. Під час установки опалубки її також ретельно армують за допомогою металевих прутів діаметром 8-12 мм: отримана сітка повинна мати переріз осередків 15х15 мм

2. Заливка вручну. Дуже важливо, щоб ця операція була проведена дуже швидко, тому дуже важливо подбати про необхідній кількості бетономішалок і працівників. Досвід показує, що незалежно від числа бетономішалок і робітників, провести заливання за один раз не вийде. Тому краще відразу налаштуватися на порційне заливання по 30-40 см висоти, з здійсненням рівномірного розподілу бетону по всій площі котловану. Ущільнення проводиться глибинним вібратором або сапкою, що призводить до видалення зайвого повітря їх розчину. Кожен наступний шар заливається з інтервалом в 2-3 години: в особливому вирівнювання потребує завершальний шар, після чого треба дати фундаменту на повне застигання 1-1,5 місяця.

Правила заливки фундаменту

3. Заливання бетонним міксером. Однозначно кращий спосіб, адже робота в такому разі може бути проведена лише за кілька годин. Бетон замовляють на підприємстві, точно вказуючи марку і кількість розчину. Для забезпечення динаміки процесу потрібно максимально добре продумати під'їзд міксера до траншеї, а також запросити потрібну кількість працівників, адже заливка безпосередньо в котлован навряд чи буде можливою: зазвичай переноска бетону здійснюється вручну. Після розливання бетону по всьому фундаменту він обробляється глибинним вібратором, на предмет надлишків повітря. Після вирівнювання поверхні розчину дають висохнути за тим же принципом, як і в попередньому способі. В цілому заливання бетонним міксером набагато швидше, але і коштує ця послуга недешево: тому в приватному будівництві заливку найчастіше здійснюють вручну.