Оргскло, як унікальний матеріал Оргскло – це прозорий пластик. Воно також має кілька назв, тотожних між собою – плексиглас, поліметилметакрилат – ПММА. Його винайшли ще в 1928 році вченими Дармштадта.

Вперше використовувати оргскло стали ще у дуже давній час.

Своє застосування в ті часи воно знайшло в авіації. Це обумовлено тим, що оргскло має ряд дуже корисних якостей, на які в авіаційній промисловості звертають увагу в першу чергу. По-перше, це водостійкість. По-друге, - оптична прозорість. По-третє - безпека. Завдяки цим властивостям, оргскло використовувалося як ліхтаря в кабіні пілота.

Плексиглас можна вважати склом лише з точки зору формальності. Він відрізняється від скла тим, що більш м'який, легко обробляється інструментами, які ріжуть по металу, його можна деформувати при температурі 1000 градусів, а також його щільність в два рази менше, ніж у скла. Зате йому не страшні такі їдкі речовини як спирт, ацетон і бензол. Оргскло також пропускає ультрафіолет і рентгенівське випромінювання і відображає інфрачервоне набагато краще будь-яких інших видів стекол.

Оргскло виготовляється методом лиття та екструзії. Варто розглянути ці способи докладніше. Метод екструзії увазі під собою, що розплавлена маса з гранульованого поліметилметакрилату видавлюється крізь спеціальні щілини. Потім масу охолоджують і роблять з неї необхідну форму. При способі лиття, мономер ММА заливають між двома поляризующими його стеклами.

На сьогоднішній день органічне скло застосовують у різних сферах діяльності. Наприклад, при виникненні катаракти саме з плексигласу виготовляється штучний кришталик для очей. Крім офтальмології ПММА застосовують також і в інших сферах, наприклад, оргскло незамінне в розробці дизайнерських конструкцій при оформленні інтер'єру. З нього роблять акваріуми, вітрини, плафони, циферблати і різні ємності.