Види горищних сходів Горищні сходи в основному встановлюються в заміських будинках. Приміщення під дахом використовується не так часто, тому відпадає потреба у влаштуванні стаціонарного споруди, яка займає додаткову площу.

Альтернативним варіантом буде дерев'яний, алюмінієвий механізм і сходи ножничного виду. Їх можна швидко і легко прибрати, розкласти. Вони міцні, надійні в експлуатації і майже не займають корисний простір.

Дерев'яні сходи зазвичай продаються в незабарвленому вигляді, щоб власник міг самостійно вибрати колір, який впишеться в інтер'єр. У них безліч переваг: простота і зручність, компактність, доступність, в порівнянні з металевими аналогами.

Сходи ножничного типу виробляються з металу. Їх відмінною рисою є розтягується механізм. Їх можна витягати немов гармошку. Вони укомплектовані спеціальними секціями, з чиєю допомогою збільшують висоту пристосування. До того ж у таких сходів є термоізоляційна кришка, замки і пінопластовий утеплювач. Сходинки оброблені антиковзною насічкою, щоб уникнути падіння.

Горищні сходи з алюмінію і металу кріпляться на люку або просто додаються до нього. У другому випадку, щоб конструкція не ковзала по підлозі, зроблена гумова або пластикова прокладка. Матеріал, з якого виконуються ступені, буває різним: дерев'яних, пластикових, металевих з насічками.

Види горищних сходів
Види горищних сходів

Якщо потрібно виріб з нестандартними габаритами, то можна скористатися послугами з їх виробництва. Під час монтажних робіт, треба перевірити розміри коробки. Вони повинні повністю збігатися з параметрами отвору перекриття. Люк повинен бути прямокутної форми, а діагоналі рівними.

Коли потрібно опустити горищні сходи, знадобиться стрижень, що входить в комплектацію. Стрижнем чіпляють механізм для відкривання замкового пристрою, яке розташовується на кришці люка, потім тягнуть вниз до повного упору. Складається конструкція також без проблем і додаткових зусиль.