Як і чим оформити стіни Завдяки самостійного декорування стін в будинку можна зробити дизайн більш цікавим і індивідуальним. Саме головне, щоб було бажання і тоді вийде створити воістину справжній шедевр.

Перед тим, як братися за роботу, необхідно обов'язково ознайомитися з творами інших. Насправді створювати щось нове самостійно дуже захоплююче заняття. Втілювати власні мрії в реальність можна всією родиною. До того ж, таким чином є можливість за наявності дефектів на стіні зробити їх не настільки помітними.

Архітектурні методи декорування поверхні стін.

Виконати об'ємне декорування наважуються далеко не всі, оскільки це досить трудомісткий процес і підходить подібне перевтілення для певних стилів приміщення. Професіонали рекомендують провести оформлення входу на сходи у вигляді кам'яного грота.

Також можна задекорувати місце для обігрівача під камін. Коли житло має досить великі розміри, то для кожного вільного простору є шанс придумати щось індивідуальне. Проте найпоширенішими рішеннями є створення ніш, фронтонів, колон, декоративних бордюр, арок і т. д.

Однак не варто забувати також про об'ємних готових фігурах, які продаються в спеціалізованих магазинах. Такі деталі зазвичай являють собою пластикову, гіпсокартонну або якусь іншу конструкцію. Приміром, нерідко у ванній кімнаті великого котеджу встановлюють колони, що імітують грецький стиль.

Як і чим оформити стіни
Як і чим оформити стіни

За допомогою листів гіпсокартону з легкістю можна виготовити різні декоративні архітектурні деталі, які можуть відрізнятися між собою формою, глибиною і обсягом. У більшості випадків, власники будинків воліють на вільному просторі стін обладнати ніші.

Крім цього, приміщенню додасть певної родзинки багаторівневий стеля, арка або подіум. В даному варіанті гіпсокартонні листи виступають у ролі підстави, яке можливо задекорувати на власний смак за допомогою різноманітних матеріалів для цього. Такі елементи зазвичай прикрашаються камінням, декоративним штукатуренням, також їх фарбують або обклеюють шпалерами.

У сучасному інтер'єрі нерідко ніша виконує роль стелажа, плазмової панелі, місця для встановлення акваріума. Найчастіше в створену нішу встановлюється такий предмет, який здатний привернути до себе увагу. Для поліпшення ефекту по контуру нішу можна обробити за допомогою яких-небудь декоративних матеріалів або зробити, наприклад світлодіодне підсвічування.