Як пофарбувати батарею Батарея або радіатор опалення – досить непривабливий предмет інтер'єру. Їх частіше за все ховають, використовуючи для цього спеціальні решітки або хоча б гардини.

Але якщо вийшло так, що ваш радіатор знаходиться на видному місці, і його потрібно якось оновити, це можна зробити за допомогою звичайної фарбування.

Підготовка батареї

Напевно, вам не раз доводилося бачити чавунні радіатори або читати про них на сайті kapitalstrojservis.ru з кількома шарами фарби один на одного. Виглядає не дуже. Щоб уникнути такого ефекту, батарею перед фарбуванням потрібно очистити. Повністю видалити стару фарбу можна будівельним феном або ж за допомогою спеціальних змивів, які вам запропонують у кожному будівельному магазині. В крайньому випадку, можна використовувати звичайну наждачний папір.

Як пофарбувати батарею
Як пофарбувати батарею

Коли фарба знята, протираємо батарею від пилу і грунтуємо. Без грунтовки не обійтися – вона допоможе фарбі рівномірно лягти і довго триматися на вашому радіаторі. Тільки зверніть увагу, що вибирати потрібно ґрунтовку для металу, з огляду на її сумісність з фарбою, яку в подальшому планується наносити.

Фарбуємо радіатор

Як пофарбувати батарею
Для рівномірного нанесення шару фарби на батарею краще всього використовувати спеціальний розпилювач – краскопульт. Тим більше, що він дозволяє наносити дуже тонкий шар фарби, що у подальшому забезпечить кращу тепловіддачу. Також можна використовувати валик і пензлик – без неї не обійтися при фарбуванні батареї всередині.

Пам'ятайте, що батарею треба фарбувати скрізь, щоб не залишалися відкриті місця, інакше вони дуже скоро почнуть іржавіти, що може спричинити за собою виведення радіатора з ладу. Щоб було зручніше, спочатку фарбують задню частину і всередині (між секціями), а потім зафарбовують «особа», стежачи, щоб не залишалося розлучень і потьоків.

Оригінальні ідеї – можна і для батареї

А якщо включити фантазію, звичайну батарею легко зробити досить привабливою і навіть цікавою. Раскрасите її в різні кольори, використовуйте зістарений срібний або золотий, намалюйте картину або просто гарний візерунок – варіантів море. Непривабливий радіатор цілком може стати родзинкою інтер'єру.