Будівництво будинку з бруса своїми руками Зведення будинку з бруса на сьогодні найлегший спосіб отримати затишний і комфортний власний будинок, побудований до того ж своїми руками. При цьому ніяких спеціальних навичок не потрібно.

Досить мати під рукою відповідний інструмент, вміти користуватися бензопилою, забити цвях або викопати траншею.

А ось будівництво парканів та огорож для дачі www.zabor-sad.ru необхідно обміркувати заздалегідь. Ідеальні фундамент для будинку з брусу - монолітна плита. Оскільки зведення такого фундаменту пов'язано з великими витратами матеріалу, часу і грошей, доцільно робити такий фундамент лише на нестійких грунтах. В інших випадках раціональніше зробити дрібно заглиблений стрічковий фундамент . Нерідко застосовується пальовий фундамент (він же стовпчастий). Але він не всім подобатися, оскільки потрібно закривати простір, розташоване між стовпами, обсипанням.

Зведення будинку з бруса проводиться в кілька етапів. Починається воно з підготовки будівельного матеріалу. Брус потрібно спочатку зорієнтувати, тобто визначити по якій стороні його потрібно буде класти. Рівних брусів з дерева сьогодні практично не буває, тому якщо дерев'яний брус має нерівність в одній площині, потрібно класти опуклістю вгору. Якщо ж нерівність є у двох площинах, то потрібно класти назовні будинку і вгору.

Будівництво будинку з бруса своїми руками
Необхідно відстругувати брус, то стороною, яка буде всередину будинку. Будинок з дерева буде сідати, тому обшивати стіни після будівництва не можна: доведеться почекати рік або два.

Перед укладанням бруса його варто обробити антисептиком. Перший ряд брусів настійно рекомендується змастити спеціальним складом.

Фундамент будинку повинен бути таким, щоб перший ряд був на висоті не більше півметра від землі. Можна побудувати опалубку або залити фундамент за межі ґрунту, або можна викласти «нуль» з керамічної цегли.

Перед монтажем першого ряду потрібно на фундамент настелити два шари руберойду. Подальша технологія складання будинку докладно описана в інтернеті.