Як зробити горище своїм Часто власники житла останніх поверхів багатоквартирного будинку мріють про додавання приміщення горища до їхніх квартир. Ця Процедура складна, але цілком реалізовується.

Існує два варіанти отримання цього приміщення в особисте користування, які відрізняються переліком юридичних процедур і пакетами зібраних документів.

Для початку квартиронаймачам потрібно визначитися зі способом оформлення приміщення. Перший спосіб передбачає укладення договору оренди і підходить тим мешканцям, хто буде використовувати додаткове приміщення в особистих цілях. Якщо ж квартира планується в продаж, то горищне приміщення необхідно приватизувати.

Так як стаття 36 Житлового кодексу РФ відносить горищні приміщення до спільної власності всіх власників, дозвіл на оформлення в особисте користування приватній особі дає тільки загальні збори жителів. Тому потрібно заздалегідь з'ясувати, засноване в будинку об'єднання власників житла, і обговорити з членами товариства, якщо воно створено, можливість придбання горища в особисте користування.

Наступний етап - звернення до Бюро технічної інвентаризації для з'ясування, чи зафіксований горище документально як приміщення загального користування. Важливо також дізнатися, чи не готується будівля на знесення. Це питання вирішується в Департаменті житлової політики міста.

У БТІ необхідно отримати висновок спеціаліста про можливість розбудови горища з технічної точки зору, так як із-за особливостей горищного приміщення буде відсутня ймовірність його переобладнання або перенесення комунікацій, користуватися горищем як власним не вийде.

Етапи оформлення оренди на горищне приміщення:

1. Викликаються спеціалісти БТІ для визначення площі горищного приміщення та його кордонів.

2. Оформляється згоду на передачу горища, що повинні підписати не менше двох третин мешканців будинку. Якщо мешканці не є власниками, то згода дає департамент міста, уклав з квартиронаймачами договору найму.

3. Складається договір оренди, після чого він обов'язково фіксується у Федеральній службі державної реєстрації.

4. У державній або приватній проектної компанії замовляється проект на перепланування приміщення. Організація повинна мати ліцензію на право ведення такої діяльності.

5. Для погодження проекту перебудови доведеться відвідати різні органи контролю: архітектурне управління міста, службу пожежного нагляду, газову службу МНС. Буде зібраний вагомий пакет документів, таких як технічний стан інженерних мереж, план земельної ділянки, огляд несучих пристроїв будівлі та інші.

6. Далі, на підставі отриманих документів необхідно взяти до міської житлової інспекції дозвіл на роботи, а саме: узгоджений проект, рішення щодо реконструкції, технічний паспорт на квартиру, договір оренди та інших.

7. На цьому етапі здійснюються роботи по перетворенню горищного приміщення, під час яких щоб уникнути серйозних ускладнень, необхідно дотримуватися всі пункти проектної документації. По закінченні робіт приміщення вводиться в експлуатацію.

8. Акт про закінчену перебудову складається та видається спеціальною приймальною комісією, яка створюється при міській житлової інспекції.

9. Всі зміни в обов'язковому порядку вносяться фахівцями БТІ технічні документи вдома.

10. На заключному етапі вносять відповідні поправки в договір оренди.

Стадії приватизації загального приміщення практично збігаються з тими, що проводяться при складанні договору оренди. Відмінності полягають лише в тому, що при оформленні приміщення у власність потрібна згода всіх власників квартир будинку, а підсумковим документом буде свідоцтво на право власності.

Процес оформлення додаткового приміщення в особисте користування дуже складний, тому іноді власники квартир переробляють самовільно, а потім прагнуть відсудити право власності. Найчастіше це невдалі спроби, причому оборачивающие постановою суду про виплати штрафу за порушення норм КПАП та обов'язки знесення свавільних споруд згідно статті 222 ГК РФ.

Збільшення житлової площі квартири останнього поверху цілком можливо. Перед тим як зважитися на цей нелегкий крок, потрібно все зважити і прорахувати, так як ця процедура забирає чимало часу і коштів у власника.