Як отримати дозвіл на будівництво будинку По містобудівній кодексу для приватного будівництва зараз обов'язково потрібно дозвіл. Без нього потім буде складно підключити свій будинок до необхідних комунікацій.

Саме по собі дозвіл є документом, який вказує на відповідність між проектними паперами та плану ділянки. Цей нормативний акт також вважається офіційним дозволом на реконструкцію і будівництво будови.

Даний дозвіл отримується у місцевому районному самоврядуванні, де знаходиться наділ. Якщо раптом будівництво розпочато без відповідного дозволу, то його можна отримати до березня вісімнадцятого року за спрощеною формою реєстрації. Але краще це зробити ще перед усіма роботами, так як подібний документ можуть затребувати у банку при оформленні будівельного кредиту. Ще він потрібен для підключення будинку до газу чи електрики.

Щоб отримати дозвіл на будівництво, потрібно подати заяву у відповідну організацію.

Для цього збирають:

#10102; Правовстановлюючі папери на наділ, його план;

#10103; Посвідчення особи заявника, а також надійний документ для представника.

#10104; Проектні документи разом з поясненням і відомостями про інженерні мережі, плану розташування будівель, планом знесення капітальних будівель на ділянці і т. п.

#10105; Позитивну відповідь на проектні папери разом з правовими документами юридичної особи, яка проводила експертизу проекту, якщо воно приватне. Проект можна не надавати, якщо майбутній будинок буде нижче трьох поверхів, і в ньому буде проживати у майбутньому лише одна сім'я.

Як отримати дозвіл на будівництво будинку
Після подачі документів та заяви уповноважена організація все звіряє у десятиденний термін. Потім вирішується, видати дозвіл на будівництво чи ні. Нормативний акт видають на руки безкоштовно. Відхилення заявник може оскаржити у судовому порядку.

Термін дозволу на приватне житлове будівництво становить десять років. Після того, як заявник отримає дозвіл, йому необхідно віддати документи про площі, поверхах та інженерних випробуваннях передбачуваного будинку в організацію, що видала акт.

Для гаражів, дачних споруд, павільйонів і кіосків, допоміжних будівель дозволу не потрібно. Якщо раптом ділянка буде вилучена державою з власного володіння або власник сам відмовиться від свого права, а також при договірному розірвання дозвіл на будівництво втрачає свою силу і вважається недійсним.