Види і призначення фундаменту Фундамент являє собою особливий елемент будівлі і є важливою опорної його частиною. Така частина будови зводиться з метою передачі навантаження від будівлі, що знаходиться на ньому, на грунт (основа).

Існує кілька видів фундаменту, а всі вони призначені для усунення нерівномірності опадів і забезпечення стійкості зведеного споруди.

Від того, наскільки ці конструкції міцні і надійні, будуть надалі залежати експлуатаційні властивості і довговічність будівлі.

Види і призначення фундаменту

Види фундаменту і їх призначення

Дуже важливо знати, які види фундаменту існують, в яких випадках слід зводити ту чи іншу конструкцію. Перед тим, як вибрати той чи інший фундамент, необхідно заздалегідь точно визначити, на якій саме підставі або грунті буде зведено будівлю. Фахівці говорять про те, що чим міцніше буде це підстава, тим довше простоїть будова.

Підстави бувають двох видів:
1. Нерухомими (стаціонарними).
2. Рухомими (плаваючими).

Підбираються вони в залежності від типу грунту, на якому буде будуватися будинок.

Якщо планується будувати будинок на якому-небудь горбистому рельєфі, краще для цієї мети зводити фундамент стовпчастий, який зарекомендував себе досить давно з найкращої сторони.

Такі підстави створюються з стовпів, які далі з'єднуються обв'язкою з залізобетону.
Як надійного і досить міцного підстави може виступати фундамент стрічковий. Він зв'язується досить жорстко, як у поперечному, так і поздовжньому напрямках.

Нерідко при будівництві малоповерхових заміських будинків застосовують і ступінчастий фундамент з вертикальними траншеями, мають дуже чіткі краї.

Східчасті фундаменти зводять переважно при будівництві будівель, що мають ганок. Підходять такі підстави також при будівництві підвалу з драбиною або гаража.

На пучинистих грунтах кращим варіантом є плаваючий фундамент, причому, властивість такої підстави може змінюватися в залежності від температурного режиму та насиченості ґрунту вологою.

Порівняно новим різновидом фундаментів є пальові, а створюються вони на основі гвинтових паль. Такі підстави також зарекомендували себе з позитивного боку, а застосовують їх на проблемних грунтах, наприклад, піщаних, на яких зведення фундаментів традиційних видів фінансово не вигідно і витратно.