Фотореле в системі вуличного освітлення Для того, щоб домогтися економії електроенергії при освітленні присадибної ділянки, існують спеціальні прилади – фотореле, що дозволяють регулювати процес роботи освітлювальних приладів, залежно від рівня природного світла.

Внутрішні налаштування таких приладів дозволяють самостійно налаштовувати поріг чутливості, в залежності від місця розташування світильника.

У продажу пропонуються фотореле наступних типів:

1. Фотоелемент всередині корпусу. Подібні прилади забезпечують автоматичне увімкнення або вимкнення освітлювальних приладів при настанні ранку або вечора. Відрізняються прозорим корпусом, що слугує захистом для приладу від зовнішніх кліматичних і механічних впливів.

2. Внутрішній фотоелемент і таймер. Крім функцій, згаданих вище, присутність в приладі таймера дозволяє управляти рівнем освітленості, залежно від того, в якій функціонує система. Це дозволяє включати освітлювальний прилад в заданий час навіть у випадку більш низького показника освітленості, ніж заданий. І навпаки, якщо цей показник перевищить запрограмований, включення буде блокуватися. Те саме буде відбуватися в разі зміни освітленості поза заданого періоду роботи. Що стосується типу таймерів, то вони зазвичай бувають денні, тижневі та річні, залежно від періоду налаштування: при цьому тривалі періоди можуть програмуватися з урахуванням наявності вихідних і інших особливих днів.

3. З регульованим порогом спрацьовування. Крім вищеназваних функцій, подібний пристрій має спеціальний регулятор порога спрацьовування реле. Якщо збільшити цей поріг, то це дозволить спрацьовувати приладу під час затемнень, викликаних грозою або

Фотореле в системі вуличного освітлення
похмурою погодою, а якщо зменшити, то освітлення буде включатися тільки з приходом ночі. Ця функція дозволить адаптувати роботу освітлення під той чи інший час року, а також специфіку місцевості.

4. Виносний фотоелемент. Дана конструкція фотоелемента дає можливість розділяти фотоелемент і основний блок реле, видаляючи їх один від одного на відстані до 150 метрів. Зазвичай у такій системі блок встановлюють в електрощитку.

При виборі підходящого для себе фотореле в облік беруться ті завдання, які необхідно здійснити. Найбільш універсальною в цьому відношенні моделлю є прилади з регульованим порогом спрацьовування: їх встановлюють на дачах, так і в багатоквартирних будинках.