Ніж підшити звиси даху При облаштуванні покрівлі важливо враховувати кожну дрібницю: лише у такому разі дах буде надійною і довговічною. Одним з таких, на перший погляд незначних, але дуже важливих ділянок є звиси даху: від їх ширини і підшивальні матеріалу багато в чому залежить збереження фасаду від впливу кліматичних опадів і танення снігу.

Що стосується підшивки звисів, то вона повинна відповідати наступним вимогам:

1. Захищати покрівельну конструкцію від кліматичних впливів. Сюди входить і вплив вологості і температури.

2. Утеплювати дах. Через цю ділянку відбувається значна частина витоку тепла нутрощі будинку.

3. Вентиляція. Поряд з водонепроникністю звиси повинні бути в змозі забезпечити вентиляцію для покрівлі. Особливо це важливо для дерев'яних дахів.

Виходячи з цих вимог, для підшивки звисів даху найчастіше застосовуються такі матеріали:

• Профнастил. Відмінний варіант для закладення звису, володіє міцністю, вологостійкістю і здатністю забезпечити даху якісну вентиляцію.

• Софіт. Спеціальна розробка для підшивки звисів. Виготовляється з пластику, алюмінію, міді, оцинкованої сталі. Найбільшою довговічністю відрізняються вироби з міді, самими недорогими є пластикові. Софіти розроблені таким чином, що при їх монтажі не виникає необхідність в облаштуванні додаткової обрешітки. Перфорація, наявна на всіх подібних виробах, забезпечує надійну вентиляцію.

• Вагонка. Не дуже підходящий варіант, виходячи з експлуатаційних вимог до оздоблення звисів. Найбільше тут можуть підійти вироби з дерева, обладнавши її поверхня вентиляційними отворами.

• Вініловий сайдинг. За рахунок профільної конструкції здатний чинити опір значним поривів вітру, забезпечуючи при цьому вентилювання покрівлі.

Ніж підшити звиси даху

Досить часто для цих цілей застосовується ПВХ-вагонка, але це відбувається швидше за незнання, або в цілях економії: адже подібний матеріал не відповідає двом головним умов – здатністю утеплювати і забезпечувати вентиляцію.

Сам процес облаштування підшивки звисів дуже схожий з монтажем коробів з гіпсокартону на стельової поверхні: при наявності досвіду в цій справі обшивка скатів не викличе якихось проблем. Обидва процесу роботи дуже схожі, відрізняючись лише використовуваним підшивальні матеріалом.