Поради щодо зведення кам'яного паркану Вибравши натуральний камінь в якості матеріалу для огорожі, можна домогтися краси і респектабельності навіть не самого розкішного будинку. Така споруда також буде довговічним і міцним, здатним протистояти будь-яким негараздам.Що стосується різновидів підходящого для спорудження паркану каменю, то тут слід звернути увагу на один з наступних варіантів:

1. Булижник. Як правило, для цього застосовують вже оброблений на спеціальних підприємствах матеріал, в результаті чого кругляк набуває форму цегли, має колоті межі. Укладання таких каменів нескладна, головне, спостерігати при цьому акуратність.

2. Галька. Застосовується найчастіше в якості декорування парканів з бетону або цегли. Іноді може застосовуватись і як самостійний матеріал, однак процес облаштування таких парканів досить непростий.

3. Вапняк. Головна перевага цього каменю – простота його обробки. Для порізки застосовуються болгарки із спеціальними дисками, або стаціонарні пилки. Іноді допускається робота ножівкою, але це дуже втомлює.

4. Піщаник. Дуже часто застосовується при будівництві парканів, завдяки своїм експлуатаційним характеристикам і простий обробці. Як правило, це плити з різною товщиною і габаритами, що укладаються плазом. Виступаючі за межі паркану краю згодом зрізаються болгаркою.

5. Бут. Також часто застосовується при будівництві кам'яних огорож. Відрізняється невеликою вартістю, проте обробка його досить складна: як правило, ці камені досить великі, і при роботі з ними найчастіше застосовується метод розколювання.

6. Доломіт. Цей камінь нагадує бут, і найчастіше купується у вже готовому для укладання, обробленому вигляді.

При зведенні кам'яної огорожі особливу увагу слід приділити облаштуванню фундаменту, зважаючи значної ваги споруди. Він може бути як бетонним, так і викладеним з бутового каменю, коли кожен укладений шар матеріалу заливається цементним розчином. Бетонний фундамент більш міцний, однак існує затримка в процесі його висихання, для подальшого укладання каменю поверх нього.

При влаштуванні фундаменту під мурований паркан особливу увагу слід звернути на його якісну вологоізоляцію. По-перше, сама траншея під фундамент повинна бути спочатку покрита гідроізолюючим матеріалом (руберойд цілком підійде). По-друге,

Поради щодо зведення кам'яного паркану
перед укладанням першого шару каменю на вже готовий фундамент цю площадку також потрібно накрити руберойдом.

При укладанні каменю головне не поспішати, ретельно підбираючи кожен елемент. При цьому потрібно намагатися максимально уникати порізки та розколювання окремих каменів. За технологією укладальних робіт спочатку викладаються стовпчики, а потім вже заповнюється простір між ними.