Фігурні кромки дерев'яної обшивки Часто коли відбувається sk-ibuilding.ru і при обшивці будівель дошки розташовують вертикально. Така обробка крім утилітарної може виконувати естетичну функцію.

Якщо цоколь будівлі — западаючий (обшивка нависає над цоколем, а дошки застосовуються однакової ширини, їх нижній край не обов'язково робити рівним, що зазвичай трапляється само собою і псує зовнішній вигляд. Зробивши нижній край обшивки фігурним, легко суттєво оживити її монотонність.

Краї дощок можуть бути відпиляні під кутом (рис. 1) або мати Фігурний виріз (рис. 2). Але навіть просте чергування коротких і довгих дощок, відпиляні під 90°, створює простий геометричний візерунок (рис. 3). Однак більш виразно чергування дощок, відпиляні під прямим кутом з дошками, що мають фігурний виріз (рис 4. 6-8)

Спіли можуть бути не тільки прямими, але і криволінійними, при чому як на виступаючих, так і на западають дошках. В цьому випадку може бути утворений більш складний візерунок (рис 5.9-12).

Фігурне закінчення вертикальної обшивки створює живу змінюється в залежності від кута освітлення світлотінь на випадаючому цоколі, що істотно покращує естетичне сприйняття обшивки і будови в цілому.

Фігурні кромки дерев'яної обшивки
При цьому не слід забувати, що обрізати нижні кромки дощок треба під кутом 30° з утворенням так званих сльозників. Отвори, як наприклад, на рис 9, також роблять під кутом. Кінці дощок краще обпилювати элэктролобзиком, повернувши лижу лобзика на відповідний кут.

На рис. 13 зображено фрагмент огорожі балкона або ганку, сповнений схожим чином Цей приклад можна використовувати і в інших випадках, коли обшивка або огорожу вьгступает щодо чогось.

Наприклад на рис. 14 зображено прикраса виступає фронтону будинку фігурної кромкою. Крім іншого, дошки можуть бути просо обрізані і і кріпитися найпростішим способом - вразбежку, кромки верхніх дощок прикривають нижні.