Зміцнення та підсилення фундаментів і підстав Фундамент будівлі або його основа дуже важливі для того, щоб будинок був міцним на довгі роки. Він повинен бути надійним захистом для своїх господарів.

Але існують причини, виходячи з яких, основа і фундамент вимагає зміцнення. Коли ж це потрібно? Розглянемо деякі аспекти, які є причиною зміцнення фундаменту.

 • В елементах будівель можуть з'явитися неприпустимі прогини або осідання будівлі при ослабленні підстави, яке відбувається в процесі експлуатації споруди або будівлі.
 • При реконструкції споруди або будівлі може бути істотно збільшена маса корисних навантажень на будівлю або маса самої будівлі.
 • У тому випадку, коли в безпосередній близькості від існуючої споруди або будівлі розробляються траншеї або котловани.
 • У разі, коли поруч з збудованим будинком зводиться нова будівля, що створює на фундамент існуючої будівлі додаткове навантаження.
 • У разі, коли з плином часу міцність матеріалу підстави будівлі знизилася.
 • У тому разі, коли спорудження будівлі або в результаті нерівномірних деформацій фундаменту з'явилися тріщини.
 • При вирівнюванні споруд і будівель в разі їх крену.
 • Отже, про основні методи зміцнення фундаментів будівлі.

  Тут важливо розглянути контакт грунт–фундамент. Тобто зміцнення перебуває під підошвою підстави або фундаменту, грунту. Цементація є одним з найбільш поширених методів. Адже з грунтів під впливом фільтрації протягом довгого часу дрібні частинки поступово можуть виноситися. Так створюється разуплотненное основу. Можуть виникати також пошкодження матеріалів фундаментів і тріщини.

  Матеріалом для цементації, звичайно ж, є цемент. Готується складу з нього, піску, води, супіски, глини, штучних хімічних речовин і кам'яного борошна. Супісок Суглинок і міцність одержуваного після твердіння каменю знижують. Але вони необхідні для того, щоб підвищити водоутримуючу здатність розчину.

  Таким чином, він буде менше схильний до розшарування. Добре сприяють такої стабілізації бентонітові глини. Вони надають якість розчину, сприятливі для того, щоб в тріщини грунту і пори розчин закачувався належним чином. Хімічні добавки створюють потрібний уповільнення або прискорення схоплювання цементного розчину.