Як покрити вагонку лаком на водній основі Дерев'яна вагонка після монтажу потребує додаткового захисту, адже її поверхня піддається впливу паразитів, бруду, цвілі, грибка, вологи, із-за чого може досить швидко втратити свої привабливі особливості.

Одне з ефективних засобів для цього – деревне лак на водній основі, особливо якщо справа стосується обробки основ всередині будинку. Цей вид лаку тим хороший, що швидко сохне і не виділяє ніяких шкідливих речовин, створюючи при цьому досить міцну захисну плівку.

Щоб працювати таким лаком, не потрібно спеціальних навичок, важливо тільки акуратно і послідовно дотримуватися переліку необхідних операцій:

1. Підготовка поверхні. Для створення рівного і красивого шару лаку важливо якісно підготувати поверхню панелей. Для цього з неї видаляють бруд, пил, зачищають нерівності. Для цієї операції стане в нагоді сталева або волосяна щітка. Потім необхідно провести делікатну шліфування з допомогою пемзи або наждачного паперу від шорсткостей, особливу увагу приділяючи торцях і фасок. Після цього деревина омивається 2% содовим розчином.

2. Ґрунтування. Після повного висихання вагонки її ґрунтують за допомогою пензля, валика або фарбопульта. Грунтувальний речовини заповнює собою деревні пори, що сприяє економії лаку.

3. Нанесення лаку. Під час робіт по нанесенню водного лаку необхідно врахувати наступні рекомендації:

#9745; Розчинником для цього виду лаку може виступати виключно вода. Якщо використовувати оліфу або розчинник, лак зіпсується.

#9745; Роботи слід проводити тільки при плюсових температурах. Це ж саме стосується і умов зберігання водного лаку.

#9745; Перед застосуванням лак необхідно ретельно перемішати до отримання однорідної маси.

#9745; Для твору лакування найзручніше користуватися не дуже великими китицями з натуральною щетиною, так як вони менше схильні до осипання, не залишаючи під час роботи окремі волоски.

#9745; При можливості краще використовувати фарбопульт: це дасть гарантію рівномірності і якості лакування.

#9745; При використанні малярного валика краще вибирати має короткий ворс.

#9745; При нанесенні лаку необхідно дотримуватися безперервність руху, це зробить шар більш рівним і без напливів.

#9745; Лакування краще зробити в два або три шари, що стане запорукою однорідності і насиченості.

#9745; Перед накладанням наступного шару лаку попередній повинен повністю висохнути. Також рекомендують кожен попередній шар лаку обробляти за допомогою нулевочной наждачки, це зробить остаточний колір поверхні більш рівномірним.