Особливості внутрішнього водостоку Одним з важливих моментів облаштування покрівлі є оснащення її системою водостоку, забезпечує злив дощової і талої води з верхньої конструкції будинку.

Водостоки бувають зовнішнього і внутрішнього типу. Зовнішній водостік оформляється з допомогою системи жолобів, по яких вода з покрівельного ската відводиться за межі приміщення. Внутрішній водостік включає в себе водоприймальну воронку, монтуємий в поверхні даху, і вертикальних водовідвідних стояків, що проходять усередині будови.

Як правило, скатної покрівлі типу оснащуються зовнішніми водостоками. Для того, щоб система без проблем функціонувала як влітку, так і взимку, її додатково оснащують елементами підігріву. Внутрішній тип водостоків найчастіше застосовується в багатоквартирних будинках, а також у приватних будівлях із плоским дахом. При цьому водоприймальна воронка має поздовжній принцип розміщення, а вертикальна труба-стояк проходить всередині будинку. Відведенням води за межі будівлі займається труба-випуск. Щоб уникнути замерзання воронку, як правило, не розміщують біля краю. Трубопроводи застосовуються як металевого, так і пластикового типу. Металеві труби, як правило, мають додатковий полімерний або цинковий захисний шар. Воронка додатково оснащується сіткою для захисту від попадання в водостік сторонніх предметів

Існують такі основні види внутрішніх водостоків:

1. Самопливні. В даній системі відведення води проводиться шляхом природного відтоку по трубах, встановленим під певним ухилом.

2. Сифонні. Мають гравітаційно-вакуумну систему дії. Після повного заповнення труб водою виникає розріджений тиск завдяки падінню рівня води, із-за чого відбувається всмоктування вологи з поверхні даху. Завдяки високій герметизації стиків ймовірність протікання зводиться до мінімуму. Такий принцип має ефект при наявності великого рівня стічної води. Коли ж рівень невеликий, система функціонує у форматі самопливного водостоку.

Особливості внутрішнього водостоку

Обидва види внутрішніх водостоків з успіхом застосовуються для оснащення плоских дахів, але все ж сифонний тип має певні переваги: хоч його конструкція і складніше, але вода відводиться ефективніше і з більшою швидкістю. Найчастіше його застосовують на дахах з великою площею, так і необхідний діаметр воронки менше, ніж в простому самопливному водостоку. Також для обладнання сифонового водостоку воронок потрібно менше, що веде до здешевлення вартості системи.