Який паркан для дачі краще Будь дачну ділянку потребує огорожі, позначає межі і службовцям певної візуальної та фізичним захистом. При виборі відповідного паркану дуже важливо постаратися вписати його в загальний стиль присадибних будівель, при цьому отримавши надійну і довговічну захист.

Найчастіше для заміських ділянок вибирається один з наступних зборів:

1. Сітчастий. Основою такого огородження виступає сітка-рабиця або оцинкована сітка. Відрізняється довговічністю і надійністю, при не дуже високій ціні. З точки зору декоруючих здібностей це не найкращий варіант, який потребує регулярному фарбуванні: найчастіше проводиться додаткове прикраса сітчастих огорож за допомогою витких рослин. Але зазвичай такий паркан використовується не як основна огорожа, а як господарська, для певних зон на самому ділянці.

2. Кам'яний. Матеріалом служить натуральний камінь великих розмірів, і зазвичай застосовується в тих випадках, коли фундамент будинку має ідентичне пристрій. Висота таких зборів, як правило, не дуже велика, адже вони виконують швидше декорирующую, ніж захисну функцію. Іноді кам'яний паркан йде в комбінації з металевими прутами, котрі компенсують недолік висоти.

3. Цегляний, бетонна. Для його виготовлення використовуються декоративні види цегли та бетону, з різними комбінаціями, на розсуд власників. Відрізняються тривалим терміном служби і високими декоруючими властивостями, широко застосовуються в ландшафтному дизайні. З допомогою таких парканів можна створити досить широкий спектр стилів, здатних дуже органічно вписатися в загальний ансамбль присадибних споруд. Ціна такого паркану досить велика, але це повною мірою компенсується усіма його перевагами.

4. Дерев'яний. Класичний тип огорожі, має цілий ряд різновидів, від простого паркану, до розкішного розписного або резьбленного паркану. Унаслідок слабкої стійкості деревини до зовнішніх природних впливів потрібно обслуговують регулярні заходи, що включають фарбування і обробку антисептиками.

5. Плетений. Різновид дерев'яного паркану, що відрізняється значною простотою пристрою: вертикальні стовпці просто обплітаються прутами верби або іншого подібного дерева. З-за недовговічності такий паркан буде потребувати постійному

Який паркан для дачі краще
переобустройстве і ремонті

6. Кований. Такий паркан можна назвати елітним, завдяки його зовнішньому вигляду, вартості та експлуатаційним якостям. Виготовляються такі огорожі за індивідуальним замовленням майстрами ковки, та надають ділянці аристократичний вигляд. Для захисту від кліматичних впливів кованого паркану застосовується лакування або нанесення патини.

7. Жива огорожа. Цей варіант є найбільш дорогим і трудомістким, проте його декоруючі і захисні характеристики на найвищому рівні.