Методи боротьби з мишами на дачі Однією з головних проблем дачного будиночка є будинкові миші: одного разу влаштувавшись в ньому, вони не тільки починають поїдати їстівні припаси в будинку, шуміти ночами і наповнювати приміщення неприємним запахом: як відомо, саме дрібні гризуни більше усіх тварин і комах поширюють інфекційні захворювання.

Якщо на продуктах були виявлені сліди зубів, або поруч знайдені їхні екскременти, таку їжу потрібно відразу викинути.

Щоб позбутися від неприємного сусідства з мишами, люди придумали кілька способів:

1. Мишоловка. Існує безліч модифікацій як магазинних, так і саморобних мишоловок. При виготовленні пастки для дрібних гризунів враховується в першу чергу їх природний інстинкт – схильність залучатися запахом якогось ласощі. Це може бути сало, сир, смажені насіннячка, ковбаса і т. п. – завлеченный ароматом їжі звірятко в результаті потрапляє в пастку.

2. Водяна пастка. Загибель мишей в такому пристосуванні відбувається без крові і її можна встановлювати навіть на час, коли господарів немає вдома. Конструктивно вона являє собою об'ємний посудину з водою (можна відро), з прикріпленою поверх нього смужкою щільного паперу і приманки: намагаючись до неї дістатися, миша під вагою своєї ваги виявляється у воді й тоне.

3. Скляну посудину. Потрібно взяти скляну пляшку довгастої форми, для чого найбільше підійдуть старі скляні посудини з—під кефіру або молока. Стінки потрібно змастити соняшниковою олією або пивом, і, встановивши посудину під нахилом від горлечка, обладнати до нього підхід для мишей: опинившись всередині, гризун не зможе вибратися назад через слизьких стінок.

4. Сушені трави. Профілактичний метод відлякування дрібних гризунів від житла, що передбачає розкладання в затемнених місцях у хаті і коморі окремих сушених трав, запах яких миші погано переносить: особливо слід звернути увагу на чорну бузину, ромашку, полин, м'яту, пижмо тощо

5. Забивання норок. Виявлені норки потрібно забити, натолкав всередину них реп'яха, гілок терну, акації та інших колючих рослин.

Методи боротьби з мишами на дачі

6. Отрута. У тому випадку, коли ніякі домашні тварини в домі не живуть, підійде метод отруєної їжі, розкладеної біля нірок: спеціальні отрути проти гризунів продаються в господарських магазинах. Також існують рецепти для самостійного приготування, наприклад, змішування цукру, борошна і гіпсу в співвідношенні 1:1:1.

Але самий дієвий і нешкідливі спосіб позбутися мишей – завести кота: навіть якщо домашній вихованець і не буде полювати на гризунів, то сам його запах наведе на них жах.