Маленький сад на балконі Сад, споруджений на терасі, подарує власникові будинку захоплююче хобі. Це заняття відрізняється від традиційного вирощування рослин на ділянці.

Оцінка простору

Перед початком роботи треба оглянути простір, на якому планується пристрій малого аналога саду. Балкон або тераса малих розмірів не підійдуть – на малій площі буде неможливо створити повноцінну композицію, вийде тільки скупчення елементів дизайну без всякої логіки, розміщених поруч. Тому дизайнери радять приступати до створення мініатюрного саду тільки тоді, коли дозволяють розміри.

Першим кроком власника повинна стати оцінка наявності вільного місця.

Слід звернути увагу і на ті, що вже є на балконі або терасі елементи дизайну меблі там стоїть, скульптури, огорожа. За стилем сад повинен вписуватися в загальну композицію дизайну тераси або балкона. Важливо і те, чи видно балкон зі сторони, з якої сторони світу він знаходиться. І тільки якщо немає сумнівів – можна приступати до робіт.

Стиль етно

Гарним варіантом для саду, на балконі або терасі може стати сад у французькому стилі в мініатюрі. Відмінною особливістю такого стилю будуть клумби і пропорції балкона або тераси.

Балкон в стилі наслідування Англії дозволить позбутися від поглядів ззовні. Відмінно захищають від поглядів ззовні в'юнкі рослини.

Популярний і варіант саду в японському стилі. Для створення японського стилю досить на свій розсуд розташувати по терасі або балконі камені з мохом, горщики з кераміки, вироби з бамбука.

Не менш популярний в сучасному ландшафтному дизайні і стиль кантрі – саду. Для створення дизайну в такому стилі не треба багато праці – по периметру встановлюється плетена огорожа з яскравими квітами під нею.

Маленький сад на балконі
Маленький сад на балконі

Горщики під квіти

Щоб надати терасі або балконі сільського чарівності горщики під квіти можна стилізувати – відмінно створить ілюзію села полубочонок зі зростаючими в ньому кольорами і вийде відмінний французький балкон як тут newbalkon.com.ua. У його дні просвердлюють кілька дірок, на самий низ викладають дренаж – камені, уламки керамічного посуду. Для ємностей великих розмірів радять використовувати легкі грунтосуміші, щоб не було важко пересувати квіти.

Якщо балкон або тераса розташовані на висоті – горщики під квіти слід встановлювати на відстані від краю, щоб поривом вітру горщики не скинуло вниз. Іноді власники маленьких садів на висоті під балконом або відкритою терасою натягають сітку з дроту. Не слід занадто рясно поливати рослини, щоб не обтяжувати вага горщиків з грунтом. Особливо це важливо перед початком зими, коли рослини заносять у тепле приміщення.

Маленький сад на балконі
Маленький сад на балконі

Рекомендовані рослини

Якщо маленький садок виходить на сонячну сторону, краще висаджувати хризантеми, гвоздики, тютюн, маргаритки і різні види кактусів.

Якщо на балконі або терасі присутній півтінь, радять висаджувати бегонію, плющ і пеларгонію.

Для тераси, розташованого постійно в тіні рекомендують висаджувати петунію, настурцію і пеларгонію.

Трохи часу і праці допоможуть мати прекрасний балкон з сільським виглядом в міських умовах.