Характеристики електричних водонагрівачів Майже єдиним виходом в разі відсутності централізованої подачі гарячої води є придбання і установка електричного водонагрівача. Існують і аналогічні газові пристрої, проте не всяка квартира для них підійде, та й процес отримання відповідних спеціальних проектних та дозвільних документів досить стомлюючий.

На відміну від газового, з електричним пристроєм все йде набагато простіше, а накопичувальну його різновид цілком по силам встановити самостійно.

Що стосується різновидів електричних водонагрівачів, то вони поділяються на два основних типи:

1. Проточний. Відрізняється великою вимогливістю до електропроводки. Наприклад, для забезпечення безперебійної подачі підігрітої води під час прийняття душу, потужність водонагрівача повинна бути не менше восьми кіловат. Також слід знати, що якщо почати паралельний відбір води з іншого крана, температура її різко зменшиться. Виходячи з цього, перед установкою такого водонагрівача не уникнути заміни проводки, адже всі старі квартири оснащені електромережею під потужність до двох кіловат. Такі заходи неможливі без попереднього погодження з постачальником електроенергії в цей будинок.

2. Накопичувальний. Потужність споживання електроенергії таким водонагрівачем зазвичай не перевищує двох кіловат, тому єдиною умовою для можливості його використання є наявність підведеної електроенергії. Прилад складається з ємності для води і автоматичного тена, що забезпечує поступове нагрівання, та включається в тому випадку, якщо температура води опустилася нижче заданого показника. Накопиченої гарячої води вистачає на всі побутові потреби, її можна використовувати для прийняття душу, з паралельним відбором для інших потреб. Для забезпечення безперебійності подачі підігрітої води вибирається накопичувач відповідного для цієї сім'ї обсягу, який може лавіювати в межах від 20 до 1000 літрів.

Характеристики електричних водонагрівачів

Накопичувальні електричні водонагрівачі є найбільш прийнятним варіантом для приватного використання. Слід зауважити, що при відсутності централізованого водопостачання подача води в нагрівач зазвичай здійснюється з накопичувального бака, розміщується вище можливості для надходження води самопливом. Також у таких випадках виникає необхідність в очищенні надходить з колодязя або свердловини води, для чого підвідний патрубок нагрівача оснащується очисним фільтром. При недотриманні цієї міри водонагрівач може засмітиться і перегоріти.