Пристрій і різновиди механічних газонокосарок Механічні газонокосарки є родоначальницами агрегатів даного типу, так як вони з'явилися задовго до бензинових і електричних аналогів. Навіть зараз, коли автоматичні пристрої наповнили весь ринок, попит на ручні агрегати досить високий.

Головна причина – це їх повна економічність, адже для роботи в даному випадку не потрібна ніяка додаткова енергія. Блок-основа на колесах оснащується ножі для зрізання трави, приводясь в рух звичайними штовхальними рухами. Щоб робота йшла більш зручно, що на пристрої є спеціальна ручка, із змінною висотою і нахилом. Ріжучі ножі працюють аналогічно звичайним ножиць: при цьому одне з лез завжди статичне.

Всі механічні газонокосарки діляться на дві великі групи:

1. Шпиндельні. Найбільш відповідний варіант для обслуговування ділянок великої площі. Рух шпиндельних ніжок здійснюється за рахунок енергії поворотних коліс. Регулювання швидкості роботи пристрою відрізняється помітною складністю, що уповільнює роботу на великій території. При цьому якість покосу не дуже хороше, що виливається в необхідність проходити ділянку і вздовж, і впоперек.

2. Ручні. Більш простий пристрій роблять роботу цього типу механічних газонокосарок набагато зручніше і ефективніше. Ніжки в даному випадку розміщені на рухомому циліндрі, а наявність ручки з регулювальним елементом помітно спрощує керування швидкістю роботи механізму. Досить налаштуватися на відповідний режим, і переходити безпосередньо до робочого

Пристрій і різновиди механічних газонокосарок
процесу. Швидкість роботи ручних косарок доходить до 5 км/год, при цьому їх міцність і довговічність на порядок вище шпиндельних аналогів.

Вибираючи найбільш підходящу для своєї ділянки модель механічної газонокосарки, дуже важливо дивитися на її продуктивність: великі площі з високою травою зажадають пристрої високої потужності. Якщо ж мова йде про невеликій галявині перед будинком, то в такому випадку цілком підійде найпростіший варіант. Також важливо підібрати ножі відповідного розміру, адже від цього безпосередньо залежить ширина скошування. Ніж довжина ножів більше, тим обширніше їх захоплення. У деяких моделях механічних косарок передбачено наявність травозбірника, хоча зазвичай відсутність такого елементу некритично, так як трава все одно розлітається на всі боки.