Як можна зміцнити берег водойми Навряд чи знайдеться людина, яка б не мріяв про заміському будинку біля якого-небудь водоймища. Коли така мрія збувається, разом з річкою чи озером з'являється ряд певних проблем.

Головна неприємність — це розмивання водою берегів присадибної ділянки. Незалежно від серйозності випадку це явище доставляє багато клопоту і проблем.

Розмивання берега водою і його подальше руйнування несуть велику небезпеку як для дому, так і для всіх проживаючих у ньому людей. При найгіршому сценарії новий, розкішний будинок може перетворитися на купу непотрібних будматеріалів. Щоб цього не сталося, необхідно якісно зміцнити береги водойми, що дозволить запобігти розмивання грунту і назавжди зупинити цей неприємний процес.

Укріплення берегів водойми в даний час проводиться безліччю способів.

Найбільш популярними методами є наступні:

1) габіони

Такий спосіб зміцнення берегових ліній використовується переважно при посиленні укосів, крутих схилів і багатьох інших похилих ділянок;

2) камінь

Посилення берегових ділянок за допомогою каменю є одним з найбільш древніх і ефективних методів. Все це завдяки доступності матеріалу, причому в необмеженій кількості. Єдиний недолік цього методу — це перешкоджання проходу до озера або річки, оскільки він захаращується камінням. Тому така технологія навряд чи стане в нагоді, якщо необхідний вільний доступ до води;

3) шпунтові палі

Цей спосіб зміцнення берегів широко застосовується тоді, коли всю роботу необхідно виконати максимально оперативно і якісно;

4) дерев'яні палі

Людство протягом декількох тисяч років широко використовують дерево для якісного зміцнення берегів різних водойм. Це чудовий натуральний матеріал має довговічністю і високою надійністю, причому на століття. Укріплений берег за допомогою дерева зможе надійно протистояти розмивання як мінімум 50 років, іноді навіть більш 100 років.

Як можна зміцнити берег водойми
Як можна зміцнити берег водойми

В якості матеріалу найчастіше використовується деревина натурального дуба. Як відомо, дуб є однією з найбільш міцних порід дерева, тому його деревина довговічна і дуже міцна. Завдяки таким характеристикам саме цей матеріал застосовується для виробництва паль. Укріплення берегів за допомогою дерев'яних дубових паль є абсолютно безпечним для навколишнього середовища і людини. Адже натуральна деревина не містить в собі ніяких шкідливих сполук, які могли б нашкодити водоймища і його мешканцям.

Саме тому технологія зміцнення берегів із застосуванням дерев'яних паль вважається сьогодні найбільш ефективною та універсальною. Враховуючи те, що в процесі роботи не використовується важка спецтехніка, такий метод є до того ж досить дешевим.