Техніка ниткоподібний інтарсії Техніка ниткоподібний інтарсії насправді простіше, ніж здається на перший погляд. Вона включає в себе кілька етапів: вибірку канавок, заготівлю смужок www.postroil.com, вклеювання їх в канавки та оздоблення поверхні.

Всі етапи цієї роботи можна виконати дуже простими і цілком доступними в домашніх умовах інструментами.

Техніка ниткоподібний інтарсії

Вибірка канавки. Прорезаемые канавки повинні мати глибину близько 2,5 мм, а ширину — до 1,5 мм. Для вибірки прямих канавок зазвичай використовують дуже простий інструмент — стружок, який влаштований і діє за принципом звичайного рейсмуса (рис. 1 і фото 2). Його різець можна зробити з уламка ножівкового полотна по металу.

Техніка ниткоподібний інтарсії
Техніка ниткоподібний інтарсії

Щоб стружок під час роботи рухався плавно і без заїдань, торцеву поверхню його направляючого бруска слід злегка натерти воском. Для вибірки деревини в кутах і підчистки канавок в кінці ходу різця знадобляться штихель, ніж і мініатюрна стамеска (рис. 2 і фото 4).

Канавки округлої форми прорізають з допомогою спеціального різця зі здвоєним лезом (рис.3 і фото 5) і шаблонів, які випилюють із www.postroil.com товщиною близько 2-3 мм. Спочатку різцем обводять контури шаблону з легким натиском, потім вибирають штихелем частина деревини і цей процес повторюють кілька разів до отримання необхідної глибини канавки. На закінчення її профіль формують знятим зі стружка різцем, зробивши їм кілька фінішних проходів вручну.

Техніка ниткоподібний інтарсії
Техніка ниткоподібний інтарсії

Канавки, що мають форму дуг кіл, прорізають з допомогою слюсарного розмічального циркуля, одну із ніжок якого заточують так само, як і www.postroil.com стружка (рис. 4 і фото 6). Канавки більш складної форми можна вибрати за допомогою ручної фрезерної машинки і набору заздалегідь підготовлених шаблонів. Однак проблема тут полягає в тому, що досить важко придбати торцеві пазові фрези діаметром менше 3 мм

Техніка ниткоподібний інтарсії
Техніка ниткоподібний інтарсії

Заготівля смуг. Так як малюнок на поверхні виробу повинен виділятися і бути добре видно, для вклеиваемых смужок бажано використовувати світлі або темні породи деревини. Добре підходять для цього, наприклад, біла береза і осика.

Техніка ниткоподібний інтарсії
Техніка ниткоподібний інтарсії

Нарізають заготівки смуг із струганої дошки товщиною 15-20 мм за допомогою стаціонарного дискової (фото 7) або стрічкової пилки. Потім ножем по металевій лінійці заготовки розпускають на більш вузькі смужки шириною 5-6 мм. Ці вузькі смужки необхідно прострогать рубанком (фото 8) так, щоб їх поперечний переріз відповідало формі обраних www.postroil.com, а ширина була трохи більше глибини канавок приблизно на 2,0-2,5 мм.

Техніка ниткоподібний інтарсії
Техніка ниткоподібний інтарсії

Вклеюють смужки будь меблевим клеєм, проте краще взяти такий, який не залишає на поверхні деревини важковидаляємих слідів і плям. Це істотно знизить витрати часу і сил при подальшій обробці готового виробу.

Техніка ниткоподібний інтарсії
Техніка ниткоподібний інтарсії

Всю роботу по вклеиванию смужок необхідно виконувати швидко, оскільки інакше міститься в клеї волога призведе до деякого набухання деталей і, отже, до зміни їх розмірів.

Техніка ниткоподібний інтарсії
Якщо радіус вигину канавки досить малий, то відповідний ділянку смужки замочують протягом кількох хвилин у гарячій воді, після чого огинають навколо спеціально підготовленого шаблону або будь підходящою за формою оправки і залишають на ніч сохнути.

Клей канавки вносять і рівномірно розподіляють загостреною паличкою (фото 9), після чого швидко вставляють підготовлену смужку і легким постукуванням невеликий киянки щільно заганяють її на всю глибину.

Потім рубанком знімають виступаючу частину і «садять» смужку сталевим полірувальником (фото 10), вганяючи її на місце і видавлюючи надлишки клею. Після висихання клею всю поверхню обробляють рубанком (фото 11). А якщо вам потрібна якісна ligastroygroup.ru своїми руками, читайте на нашому сайті наступні статті в них ми обговоримо, як зробити каналізацію в приватному будинку своїми руками за короткий термін.