Поради по стрижці газону Газон є обов'язковим елементом присадибної ділянки, і від його доглянутості залежить імідж господарів будинку. Щоб добитися хорошого результату, протягом усього року необхідно проведення цілої низки заходів, і стрижка трави є одним з найбільш важливих.

Якщо її не здійснювати, буде спостерігатися обредение газону, поява бур'янів, втрата привабливості газонної трави. Правильна стрижка стимулює ріст молодої трави, роблячи її більш густою і здоровою. Також виключається її цвітіння, вона зберігає стабільний соковито-зелений відтінок.

Правильне проведення стрижок газону включає в себе такі заходи:

1. Час. Оптимальний момент для проведення першого постригания трави настає по досягненню пагонами висоти 10 див. Якщо стригти газон раніше, трава може травмуватися: скошувати потрібно 2-3 см пагонів, не більше. Далі цю операцію повторюють регулярно, протягом усього сезону, з квітня по жовтень. Висота покосу в даному випадку визначається типом газону, але останній покіс у сезоні важливо провести, залишивши більшу довжину, ніж зазвичай: це дасть можливість траві стійко перенести морози. Постригся траву, важливо уникати спекотних сонячних днів, що неминуче призведе до підсушування кінчиків свіжозрізаних пагонів. У мокрому стані траву краще не стригти, так як це забиває косарку, і призводить рослини до звалювання і склеюванню. Важливим аспектом є спостереження регулярності стрижок: якщо за вимушеної причини сталася пауза, і трава відросла більше звичайного, то не можна зрізати занадто багато, інакше траві буде важко відновитися.

2. Види газонів. Для партерного газону регулярність стрижок становить один раз на 10 днів. В періоди більш інтенсивного зростання процедура проводиться щотижня, зі скосом 7-9 див. Газони декоративного типу стрижуться вдвічі частіше і вдвічі коротше, зважаючи на їх підвищеної вимогливості. Спортивні і паркувальні ділянки скошуються з регулярністю 1-2 рази на місяць: висота покосу в

Поради по стрижці газону
даному випадку – до 10 див. Квітучі газони постригаются всього два рази в рік – на початку, і перед настанням зими.

3. Техніка стрижки. Щоб домогтися рівності й відсутності залисин на газоні, стрижка проводитися з дотримання певних правил. Спочатку проходяться дві крайні смуги, паралельні один одному – це буде плацдарм для розвороту. Після цього стрижеться весь газон, з рухом поперек першим смугах: рух коліс з постриженою смузі дає можливість уникнути пропуски. Ділянки підвищеної складності біля парканів, дерев і т. п. постригаются за допомогою спеціальних ножиць.