Енергоефективний будинок будувати чи ні Погляд обивателя Перед нами молода сім'я. Йому 24 роки, молодий чоловік - випускник Внз, досвіду роботи поки що майже немає, відповідно і заробітна плата не велика. Їй 22 роки, юна дружина – студентка, що готується до захисту диплома.

Так що тут, швидше витрати, ніж заробітна плата. Діток поки не планують. Доходи дуже скромні, а свою квартиру так хочеться. Для них вирішальний фактор при виборі житла – його дешевизна, і якщо будинок напханий новими технологіями, їм здається, що це непідйомна сума. Брати кредит страшно, та й в заставу виставити нічого. Як тут можна думати про якийсь енергоефективності, до речі, якщо вам потрібна програма енергоефективності ? Логіка зрозуміла. Але вона ж і суперечить сама собі. Якщо прорахувати витрати на зведення та вартість володіння таким житлом, виходить на круг трохи дешевше, ніж звичайна квартира. Бюджетні варіанти споруджуваного житла теж можуть бути вельми сучасними і «зеленими».

Леонід Журавель, член Експертної ради при Комітеті Держдуми з житлової політики і ЖКГ, описав фінансовий експеримент, проведений компанією, де він працює. Будівельна компанія спроектувала 17-типоверховий будинок незвичайної круглої форми. Розробники проекту пояснюють таку форму тим, що будинок буде освітлений з усіх боків по максимуму, отже прийме енергію Сонця в найбільшому обсязі. У будинку один під'їзд, внутрішнє планування оптимально продумана для використання накопиченої сонячної енергії. Після введення будинку в експлуатацію виявилося, що споживання тепла у нього в два рази нижче звичайного будинку. Але найдивніше показали розрахунки витрат на зведення будівлі. Вони були вище всього на 7%. Тобто при середній ціні квартири для молодої сім'ї складає на сьогодні приблизно 1,5 мільйона рублів, нову квартиру з ресурсозберігаючими технологіями можна буде купити приблизно за 1700000 рублів.

Враховуючи те, що утримання квартири прогнозується майже на 50% нижче звичайної оплати комунальних послуг, можна з упевненістю говорити про те, що таке житло цілком по кишені нашим героям.

У Російській Федерації для молодих сімей існує державний проект « Молодій родині - доступне житло». Ця програма дозволяє молодим сім'ям отримати пільговий іпотечний кредит. Інший державний проект « Допомога молодим сім'ям» допомагає молодим людям знизити кредитний тягар при покупці житла, так як держава субсидує 35 % вартості житла сім'ям без дітей і 40% - багатодітним сім'ям.

Ще кілька років, і настане ера ресурсозберігаючих будинків по всій країні. Молодим властиво бажати нового і швидко розбиратися в перевагах. З приходом нових технологій з'явилася надія на поліпшення екології в цілому і особистих умов проживання для кожного. Всім привіт з нової епохи!